: 0505 2874333
Cep 0505 2874333
bilgi@onderkoc.com
onderkoc.com

Tüp Bebek Başarı Oranları

Yapılan testler ve araştırmalar sonucunda tüp bebek tedavisi ile anne baba olabileceğiniz kanısına varılırsa hiç beklenmeden hemen tedavi sürecini başlatmalısınız. Zira erkekler için yaş faktörü etkili olmasa da bayanlar için oldukça önemlidir, yaş ilerledikçe başarı oranı da oldukça az sayılabilecek seviyelere düşer çünkü. Örneğin 30 yaş altı bayanların tedavide başarı oranı %55 veya %60lar da iken 40 yaş üstüne çıkıldığında ise %15 ila %20 arasında bir orana düşmektedir. Sebebi de zamanla bayanlarda görülen yumurta kapasitesinin ilerleyen yaşlarda azalarak yok olmasıdır.

Aslında seçtiğiniz tüp bebek merkezi de tedavi başarı oranını etkiler, nasıl mı kişilere sağladıkları tedavi çeşitleri ile birlikte şimdiye kadarki taleplere verdiği cevapların başarı oranları gibi unsurlar önemlidir. Ayrıca sahip oldukları takım ve teknolojiler bu tedavinin gerçekten uygulanması için yeterlimidir bir bakmak lazım. Tamam, adı veya kuruluş amacı bellidir ama pek çok klinik gerekli olan seviyede değildir.

Şansınızı yükseltebilecek bir diğer unsurda tabi ki seçtiğiniz tüp bebek doktoru dur, tedavi olmak istediğiniz doktorun daha önceki hastalarının yorumları görmeniz size genel bir fikir verecektir. Unutulmaması gereken başkada bir etken var ki en can alıcı noktada budur aslında, her tüp bebek girişimi kendi başına özeldir. Uygulanan tedavi yöntemi ya da anne baba adayının rahatsızlıkları hep birbirinden farklılık gösterir ve herkeste aynı başarıyı vermeye bilir bu yüzden seçtiğiniz hekiminiz hangi tedaviye karar verdi ise harfiyen uygulayın ve o yöntemi iyice araştırarak aşamalarını görün. Her uygulamada başarı yüzdesi kadar risklerde vardır, ama gebelik olayı gerçekleştiğinde dikkat etmeniz gereken konular daha da fazlalaşmaktadır. Normal bir gebelikte özen ve dikkatten fazlasını göstermeniz gerekecektir.