: 0505 2874333
Cep 0505 2874333
bilgi@onderkoc.com
onderkoc.com

Genital Estetik

Genital Estetik

Cinsel estetik operasyonları arasında en çok talep gören ve yer alan operasyonlar arasında Genital Estetik yer almaktadır. Konjenital (doğuştan) yada cinsel organların matur (olgun) hale gelmesinden sonra labium minor adı verilen iç dudakların normalden fazla yarattığı çıkıntının cerrahi estetik yöntem uygulanarak düzeltilmesidir. 
Vajinal doğumlardan sonra iç dudakların şekil bozuklukları oluşmasıda estetik operasyon için diğer bir sebep olabilmektedir.  İşlem yapılan alan tamamıyla vajenin ve kızlık zarı olan himenin dışındadır. Bu nedenle operasyon hiçbir şekilde himen yapısını bozmaz yada değiştirmez. Dış dudak adı verilen labium majusa yönelik operasyonlar ise bu yapının rahatsızlık verecek derecede büyük olması durumunda küçültücü operasyonlar, çok silik olması durumunda ise kollajen ve yağ enjeksiyonları ile dolgunlaştırılmasıdır.

Vajen daraltma operasyonları ise vajinanın arka duvarı üzerinde gerçekleştirilen operasyonlardır, sıklıkla vajinal doğumlar sonrası oluşan dikiş hatlarındaki iyileşme kusurlarına yönelik operasyonlara eklenir. Cinsel ilişkide herhangi bir ağrıya yol açmaması açısından daraltma vajen iç kısmında yapılırken, vajen ağzında aşırı bir daraltma işlemi gerçekleştirilmez. Vajen dokusundaki gevşeme ileri derecede değilse laser uygulamaları ile bir kaç seansta vajinal sıkılaştırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Himenoplasti adı verilen kızlık zarı onarımı ise vajen girişindeki himen adı verilen mukoza katlantısının onarılarak bu katlantının eski doğal haline getirilmesi işlemidir. Vajinal estetiğe yönelik tüm operasyonlar ve himenoplasti hasta isteğine göre hem lokal hemde genel anestezi altında yapılabilmektedir. Hastalar işlem sonrası birkaç saat içinde günlük hayatlarına dönebilirler. Kullanılan materyaller ve estetik dikişler nedeniyle herhangi bir dikiş izi kalmaz.
Genital Estetik operasyonlarının bölgenin anatomisini iyi bilen ve bu tip operasyonlarda tecrübe sahibi uzmanlar tarafından yapılması önerilir.

Vajina Estetiği (Genital Estetik, Cinsel Estetik, Cinsel Organ Estetiği) Neleri Kapsar?

‘Vajina estetiği’, ‘cinsel estetik’ veya ‘cinsel organ estetiği’ olarak da bilinen genital estetik operasyonları içerisinde:

  • Ameliyatla vajinanın daraltılması (Vajinoplasti)
  • İç dudak estetiği (Labioplasti, labio minora cerrahisi)
  • Kitoris estetiği (Kliteroplasti, klitoral hudoplasti)
  • Doğum kesilerinin düzeltilmesi (Perinoplasti)
  • G noktası büyütme (G spot augmentasyonu)
  • Büyük dudaklara yapılan dolgular ve renk açıcı işlemler
  • Pubis tepesinin düzeltilmesi (puboplasti)
  • Kızlık zarı diktirme ameliyatları (himenoplasti) de genital estetik ameliyatlar içerisinde yer almaktadır.

Genital estetik

Çoğu kadının hayatında cinsel organ görüntüsündeki bozulma bir tabu olarak yaşanır. Paylaşmaktan kaçınılan bu şikayetler vajinal doğumlarda yapılan kesiler sonrası, vajinal doğumun doğası gereği vajen dokusunun esnemesiyle yada doğuştan olabilir. Kadının bağ dokusu yapısı ve yaşlanma da bu bölgedeki bozulmanın önemli bir sebebibidir.

Vajinal daraltma nedir?

Fonksiyonel olarak vajen dokusundaki gevşeme, kadında idrar boşaltmada zorluk gibi fonksiyonel şikayetler yaratabildiği gibi kadının cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyen bulgularda yaratabilir.  Vajen ön duvarını mesane tabanı, arka duvarını son barsak oluşturur.   Vajen daraltma operasyonlarında vajinanın arka duvarı üzerinde gerçekleştirilen operasyonla duvar güçlendirilip fazla doku çıkarılırken aynı müdahale vajen ön duvarına yani mesane tabanına yapılır. sıklıkla vajinal doğumlar sonrası oluşan dikiş hatlarındaki iyileşme kusurlarına yönelik düzeltmelerde ameliyata eklenir.  Cinsel ilişkide herhangi bir ağrıya yol açmaması açısından daraltma vajen iç kısmında yapılırken, vajen ağzında aşırı bir daraltma işlemi yapılmamasına dikkat edilir.

Labioplasti Nedir?

Vajen dış dudakları doğuştan gelen şekilleri ve asimetriler kadın için rahatsız edici olabilir. Cinsel estetik operasyonları arasında en çok talep gören  operasyonlar arasında dudakların düzeltme ameliyatı Labioplasti yeralmaktadır. Bu ameliyat dış dudaklar için yada iç dudaklar için yapılabilir. Konjenital (doğuştan) yada cinsel organların matur (olgun) hale gelmesinden sonra labium minor adı verilen iç dudakların normalden fazla yarattığı çıkıntının cerrahi estetik yöntem uygulanarak düzeltilebilir.. Estetik operasyon diğer bir sebepte vajinal doğumlardan sonra iç dudakların şekil bozuklukları oluşturmasıdır.  Ameliyat yapılan alan tamamıyla vajenin ve kızlık zarı olan himenin dışındadır. Bu nedenle operasyon hiçbir şekilde himen yapısını bozmaz yada değiştirmez.

Labioplasti işlemi Dış dudak adı verilen labium majusa yönelik olarak da yapılabilir. Bu yapının rahatsızlık verecek derecede büyük olması durumunda küçültücü operasyonlar, çok silik olması durumunda ise kollajen ve yağ enjeksiyonları ile dolgunlaştırılmasıdır.

Himenoplasti nedir?

Kızlık zarı himen olarak adlandırılır. Bu yapı bir mukoza(doku) katlantısıdır. Himenoplasti adı verilen kızlık zarı onarımı ise vajen girişindeki bu mukoza katlantısının onarılarak katlantının eski doğal haline getirilmesi işlemidir.

Vajinal estetiğe yönelik tüm operasyonlar ve himenoplasti hasta isteğine göre hem lokal hemde genel anestezi altında yapılabilmektedir.

G noktası dolgunlaştırma nedir?

Vajen ön duvarında sinir odakları açısından yoğun olan bölgelerin kollajen yada silikon dolgu ile doldurulması G Spot Amplifikasyonu uygulaması lokal anestezi altında uygulanabilmektedir.

Vulva beyazlatma nedir?

Vulvar whitening denen vajen dış dudakların lazerle beyazlaştırılması işlemide hastada uygulanabilen estetik bir işlemdir.

Hastalar işlem sonrası birkaç saat içinde günlük hayatlarına dönebilirler. Kullanılan materyaller ve estetik dikişler nedeniyle herhangi bir dikiş izi kalmaz.

Bu operasyonların bölgenin anatomisini iyi bilen ve bu tip operasyonlarda tecrübe sahibi uzmanlar tarafından yapılması önerilir.