: 0505 2874333
Cep 0505 2874333
bilgi@onderkoc.com
onderkoc.com

En İyi Tüp Bebek Uygulamaları

Tüp bebek tedavisine karar vermek aslında çiftler içinde zordur, her ne kadar tedavilerin fiyatlarında düşüşler olsa da yine de en kötü şartlarda 15000 TL yi bulan ücretlere de erişebilmektedir. Kararınızı verdiğinizde ve ekonomik durumunuzda el verdiği sürece yaş sınırına takılmadan tedavi olmaya başlamalısınız ki olumsuz ihtimaller zinciri sizi etkilemesin. Çünkü bazı kişiler defalarca deneyemeyebiliyorlar maddi sıkıntılarından dolayı o yüzden bir kere yaptıracakmış gibi en iyi merkezi seçmeniz önemlidir.

Bilinen en iyi tüp bebek merkez uygulamalı klinikleri Kuzey Kıbrıs’ta yer almaktadır, kadrosundaki doktorlardan tutunda yumurta ve sperm bankaları uygulamalarına kadar ileri bir seviyededir. Ülkemizde bildiğiniz gibi etik ve yasal olmayan yumurta ve sperm donasyonları Kıbrıs’taki merkezlerde serbesttir. Bu uygulamada en iyi klinikler arasına girmesine yardımcı olmuştur, nasıl bir tedavidir bu uygulama bakalım. Kadın ya da erkeğin doğuştan veya sonradan geçirdiği rahatsızlık sonucu tamamı ile çocuk sahibi olma ümidinin kalmadı kısırlık durumunda başka bir kadından ya da erkekten alınan üreme hücrelerinin tüp bebek yöntemi ile anne adayına uygulanmasıdır.

Farklı kişilerden alınan üreme hücrelerinin olması yüzünden etik ve dini açıdan caiz olmasa da epey rağbet görmekte ve evlat edinilme kadar kaçılmayan bir çocuk sahibi olma yöntemidir. Çevre faktörü etkili olsa da tüp bebek doktoru olan pek çok uzman anneliğin hamilelik evresini yaşamak isteyen bayan hastalarına bu tedaviyi tavsiye etmektedir. Bu sperm ve yumurta bankalarını aslında ilk başlarda yurt dışında özellikle evli olmayan kadınların çocuk sahibi olabilmek için kullanmaları il tanıdık belki de bu yüzden ahlaki değerlerimize bu kadar aykırı kabul ettik. Ama anne olabilmek için ufacık bir şansınız varsa ve buda yumurta veya sperm donasyonuysa denemeye değer.