: 0505 2874333
Cep 0505 2874333
bilgi@onderkoc.com
onderkoc.com

Bebek Sahibi Olabilmek İçin Tüp Bebek Tedavisi

Her yuva mutlu bir aile birliği umudu ile kurulur, yuvanın neşesi de çocuklardır ancak bazen kişiler normal şartlarda anne baba olamazlar. O zaman akıllara iki yöntem gelir birincisi tüp bebek tedavisi ile hamileliğinde tadına vararak çocuk sahibi olmak ikincisi yetiştirme yurtlarından evlat edinmek. İlk şık insanlara daha cazip geldiğinden ve ebeveyn olabilme olabilme şanslarını bu yönde denerler. Üstelik bu tedavi yöntemi eskisi kadar kişilere maliyeti olmadığı için hatta sosyal güvencesi olan insanların raporlu olma durumlarında masrafın büyük bir kısmını devletin karşıladığı bir tedavi olmaktadır.

Peki, nerede yaptırılabilir? Ülkemiz sınırları içerisini temel alırsak bu konuda uzman pek çok tüp bebek merkez klinikleri mega kentimiz İstanbul’da mevcuttur. Bu tür kliniklerin geneli özel işletmelerde olsalar da birkaç devlet hastanesi de bu imkânı anne baba olmak kişilere sunmaktadır. Buranın haricinde dünya genelinde bilinen en iyi tedavi klinikleri komşumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de faaliyet göstermektedir.

Bu tedaviye karar verildiği zaman önce klinik sonrada tüp bebek doktoru araştırmaları iyi yapılarak çocuk sahibi olabilme şansınızı artırabilirsiniz. Çünkü kişiler bu yönteme maddiyattan çok umut bağladıkları için başarısız olunan her deneme büyük psikolojik bir yıkım haline gelir. Aslında bu tedavi yöntemi de kendi arasında birkaç farklı uygulamaya ayrılır, yaşınıza ve rahatsızlığınıza bağlı olarak gittiğiniz uzman sizde başarı oranı en yüksek tedaviden önce şartlarınıza uygun olanı önerir ve tedaviye başlar. İşin aslı bu tedavi yöntemi uzun ve zorlu bir süreçtir, sabırlı olmalı ve bebeğinize kavuşacağınız günü beklemelisiniz. Bazen ilaçlar ile başlayan tedaviler gerektiğinde ufak operasyonlar ile de devam edebilir önce rahatsızlığın tespiti de önemlidir elbette eğer elinizde genel durumunuzu bildirir bulgular ya da raporlar yoksa baştan bütün testler yapılır.